מנהל עבודה לפרויקטים

החברה שלנו תספק לך מנהל עבודה מקצועי לפרויקט המשך >>

מפקח בניה צמוד לפרויקט

מחפשים מפקח בניה שיבטיח את איכות העבודה של הקבלן שלכם? המשך >>

מנהל פרויקט

רוצים מישהו מקצועי עם ניסיון של שנים בבניה שיוכל לנהל את הבניה ולעשות הכל באופן מקצועי מהיר ויעיל? אנחנו כאן בשבילכם המשך >>

מחפשים חשב כמויות מקצועי עם ניסיון שידע להאריך לכם במדויק את כמויות החומרים? המשך >>

 

אמיר יקותיאל ומונומנט שמגדיר עיר

אמיר יקותיאל ומונומנט שמגדיר עיר 5.00/5 (100.00%) 1 vote

הטיימס סקוור בניו יורק, כיכר רבין בתל אביב, חומת ברלין, הכיכר האדומה ועכשיו אולי גם ה"עין" של הוד השרון

תוכנית חדשה של היזם אמיר יקותיאל בהוד השרון אמורה להגדיר מחדש את האופק של העיר ובמיוחד היא אמורה לנסוך בה אווירה של עיר עתידנית. על פי אחד התכנונים יוקם גלגל ענק בנוסח שמאפיין את לונדון והפך פחות או יותר לסמלה בשנים האחרונות. המבנים האלו שמגדירים עיר הפכו לסימן היכר של מקומות רבים בעולם. מסתבר שלונדון לא לבד, ומרבית הערים החשובות בעולם מתהדרות בסמל אחד או שניים מרכזיים. אלא שלא תמיד הסמלים האלו הם תעודת כבוד בעיר. דומה למשל שבשנים האחרונות היו תושביה של ניו יורק שמחים להיפטר ממגנט התיירים הידוע בשם הטיימס סקוור, אגב, הם כמעט ואינם נמצאים במתחם הזה הרווי בחנויות מזכרות ובחנויות צילום עם בעלים ישראלים לשעבר. הסיבה: האטרקציות התיירותיות הפרו את האופי והשלווה של הערים הגדולות ונטעו בהן סממנים מסחריים כל כך בוהקים עד שלתושבים האמיתיים, אלו שגרים בעיר כמעט מיום היוולדם, נמאס כבר מגדודי התיירים שפוקדים את העיר ולא מעניינת אותם כלל ההיסטוריה אלא רק עוד סלפי ליד עוד מונומנט מסחרי כזה או אחר.

עבר לעומת הווה

אחד הדברים הקשים ביותר שנפתרים כמובן בעזרת הכסף הוא כיצד לבנות  מחדש מקום שימשוך קהל. אחד המקרים היותר מוצלחים קרה בלונדון בעת שבנו את העין של לונדון, אותו גלגל ענק שמצוי על גדת נהר התמזה ומהווה נקודת משיכה מספר אחת לתיירים. כן, ארמון בקינגהאם וחילופי המשמרות שלו הם כבר מזמן פאסה והיום התיירים שמיעים לבירה האנגלית אצים רצים בראש ובראשונה אל המבנה הענק. ממש כמו בלונדון מתכנן היזם אמיר יקותיאל להפוך את הוד השרון לעיר מרכזית עם מספר מבנים שיהוו מוקד משיכה לתיירים. בין המבנים, אמפי ענק, אולם קונגרסים וגם גלגל ענק שעלה באחת ההצעות.

מונומנטים ישראליים

דומה שבישראל להבדיל ממקומות רבים בעולם, נידונה הקמתם של מבנים כאלו להצלחה מסחררת או לכישלון מהדהד. פילים לבנים רבים הוקמו ברבות השנים בישראל, ביניהם ניתן לזכור את כיכר דיזינגוף עם הפסל הצבעוני של אגם, גשר המיתרים בירושלים שכיער את עיר הבירה לבלי שוב וכמובן אצטדיון רמת גן שהפך לצלקת איומה בפניה של רמת גן. אותה  מפלצת בטון הבנויה באורך סובייטי ואשר מזכירה לכולם באיזה מקום מצוי הכדורגל הישראלי ניצבת כאבן שאין לה הופכין בשטח ענק ומבוזבז. אבל אולי מיזמים אחרים בעתיד, בעזרת יזמים כמו אמיר יקותיאל יצליחו איפה שאחרים נכשלו, הסיבה: התכנון היום הוא הרבה יותר מדויק מפעם, והרצון לקדם את הערים הפך לראשון בחשיבותו. האם באמת תוקם העין של הוד השרון ואיזה השפעה תהיה לה על תושבי העיר או על תיירים מערי הסביבה? ימים יגידו.